Berat Kandili Boyama Sayfası

Berat Kandili Boyama Sayfası

Efendimiz  buyurdular ki;

“Şâban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibâdete kalkın. Ve o gecenin gündüzünde (on beşinci gününde) oruç tutun. Çünkü o gece güneş batınca Allah Teâlâ (cc) dünyaya rahmetiyle tecelli ederek: fecir oluncaya (imsak vaktine) kadar Benden mağfiret dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım! Belâya düçâr olan yok mu, ona afiyet vereyim! diye buyurur. (İbni Mâce, İkâmet, 191)

 

     MATERYAL HAKKINDA   Berat Kandilinin ehemmiyetine ithafen hazırlamış olduğum mandala zeminli eğlenceli bir boyama sayfası, faydalı olması temennisiyle… 🙂

 

     NASIL KULLANILIR  Evvelâ berat kandili hakkında bilgilendirme yapılır, çalışma içerisindeki kavramlar ve laylar açıklanır, ardından boyama işlemine geçilir.

 

     KAZANIMLAR   Bu çalışma ile; berat kandili hakkında bilgi sahibi olunur, bunun yanında o gecede meydana gelen olaylar öğrenilir ve gecenin önemi ve ihyası hakkındaki hadis-i şerif ezberlenir.

 

     DOSYA BİLGİLERİ   

 Dosya Adı   Berat Kandili Boyama Sayfası

 Dosya Boyutu  7,38 MB (7.747.736 bayt)

 Dosya Türü   PDF – RAR

 Ebat/Sayfa   A4 – 1 Sayfa

 ÖNEMLİ  Sitemiz üzerinden indirmiş olduğunuz materyal dosyalarının tamamı winrar veya benzeri bir program ile sıkıştırılmış arşivler halindedir. Bu nedenle indirmiş olduğunuz dosyaları açabilmeniz için bilgisayarınızda ya da mobil cihazlarınızda winrar, winzıp veya benzeri bir programın bulunması gerekmektedir.

                 ŞİFRE   dinimateryal                 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp Bize Ulaşın