Harflerin Sonda Yazılışları

Harflerin Sonda Yazılışları

Efendimiz buyurdular ki;

“Sizin en hayırlınız Kur`an`ı öğreneniniz ve öğreteninizdir.”

     MATERYAL HAKKINDA   Kur`an Harflerinin sonda yazılış şekilleriyle çocuklarımız başta olmak üzere Arapça`ya merakı olan herkes kolayca harflerin doğru yazılışlarını öğrenebilecek. Bu materyal İmam Hatip Ortaokulları, İmam Hatip Liseleri, Arapça Kursları ve Kur`an Kursları başta olmak üzere bir çok alanda kullanılabilir.

     NASIL KULLANILIR   Harflerin başta yazılışları tahtada bir kez gösterildikten sonra yazdırma işlemine başlanır. Dikkat edilmesi gereken nokta harflerin elleri kaldırmadan tek seferde yazdırılmasıdır.

     KAZANIMLAR   Bu çalışma ile kalın ve ince harfler öğrenilirken aynı zamanda harflerin kılavuz çizgisi marifetiyle başta yazılışları hizalama esaslarına riayet edilerek öğrenilmiş olur.

     DOSYA BİLGİLERİ   

 Dosya Adı   Kur`an Harflerinin Sonda Yazılışları

 Dosya Boyutu   2,28 MB (2.401.113 bayt)

 Dosya Türü   PDF – RAR

 Ebat/Sayfa   A4 – 3 Sayfa

 ÖNEMLİ  Sitemiz üzerinden indirmiş olduğunuz materyal dosyalarının tamamı winrar veya benzeri bir program ile sıkıştırılmış arşivler halindedir. Bu nedenle indirmiş olduğunuz dosyaları açabilmeniz için bilgisayarınızda ya da mobil cihazlarınızda winrar, winzıp veya benzeri bir programın bulunması gerekmektedir.

                 ŞİFRE   dinimateryal                 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp Bize Ulaşın