İsra ve Miraç Boyama Sayfaları

İsra ve Miraç Boyama Sayfaları

Mi`raç Kandili vesilesiyle hazırlamış olduğum iki farklı boyama sayfası, faydalı olması temennisiyle…

 

     MATERYAL HAKKINDA  Her iki boyama sayfasında da genel olarak isra ve miraç hadisesi hakkında genel bilgi verilmiştir. Konu ayet ile desteklenerek farklı değer ve kazanımlar eklenmiştir.

 

     NASIL KULLANILIR  Öncelikle ayet-i kerime çerçevesinde isra ve mi`raç olaylarına değinilir. Hüzün yılı hakkında genel bilgiler verildikten sonra bu iki önemli hadisenin nasıl bir ortamda Peygamberimize lutfedildiği konularına değinilir, sonrasında mi`raçtaki üç hediye konusuna değinilir ve boyama faaliyetine geçilir.

 

     KAZANIMLAR   Bu çalışma ile çocukların isra ve mi`raç olayları hakkında fikir ve bilgi sahibi olmaları sağlanır, ayrıca hüzün yılı, isra suresi 1. ayeti kerimesi ile mi`raç gecesi Peygamberimizie verilen üç hediye öğretilmiş olur, en önemlisi yıllarca mescid-i aksa olarak bilinen kubbetüssahra yanlışının önüne geçerek mescid-i aksayı doğru tanımaları sağlanır.

 

     DOSYA BİLGİLERİ   

 Dosya Adı  İsra ve Mi`raç Boyama Sayfaları

 Dosya Boyutu  12,3 MB (12.944.736 bayt)

 Dosya Türü   PDF – RAR

 Ebat/Sayfa   A4 -2 Sayfa

 

 ÖNEMLİ  Sitemiz üzerinden indirmiş olduğunuz materyal dosyalarının tamamı winrar veya benzeri bir program ile sıkıştırılmış arşivler halindedir. Bu nedenle indirmiş olduğunuz dosyaları açabilmeniz için bilgisayarınızda ya da mobil cihazlarınızda winrar, winzıp veya benzeri bir programın bulunması gerekmektedir.

 

                      ŞİFRE   dinimateryal                      

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp Bize Ulaşın