Mekkeye Doğan Güneş

Mekkeye Doğan Güneş

Efendimiz`in dünyayı teşriflerinin sene-i devriyesi için hazırlanmış harika bir boyama çalışması

 

     MATERYAL HAKKINDA   O ﷺ cahiliyye Mekke`sine güneş gibi doğdu. Çoraklaşan toprağa düşen bir gonca misali gönülleri iman nuruyla yeşertti. Mevlid-i Nebii Haftası için hazırladığımız güzel bir byama çalışması.

 

     NASIL KULLANILIR   Evvela Efendimiz`in ﷺ doğumu hakkında kısa bir bilgi verilir. Sonrasında boyama içinde yer alan bulutlardaki bilgiler kısaca tekrarlanır. Son olarak çocukların resmi boyamaları sağlanır ve boyanan çalışmalar panoya asılarak sergilenir.

 

     KAZANIMLAR   Bu çalışma sayesinde çocuklar Efendimiz`in ﷺ dünyaya geldikleri zamanki Mekke toplumu hakkında bilgi sahibi olurlar, aynı zamanda boyama içinde yer alan bulutlardaki kısa bilgiler sayesinde bir takım siyer bilgisine sahip olmaları sağlanır.

 

     DOSYA BİLGİLERİ   

 Dosya Adı   Mekkeye Doğan Güneş

 Dosya Boyutu   224 KB (230.392 bayt)

 Dosya Türü   JPEG – RAR

 Ebat/Sayfa   A4 – 1 Sayfa

 

 ÖNEMLİ  Sitemiz üzerinden indirmiş olduğunuz materyal dosyalarının tamamı winrar veya benzeri bir program ile sıkıştırılmış arşivler halindedir. Bu nedenle indirmiş olduğunuz dosyaları açabilmeniz için bilgisayarınızda ya da mobil cihazlarınızda winrar, winzıp veya benzeri bir programın bulunması gerekmektedir.

 

                      ŞİFRE   dinimateryal                      

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp Bize Ulaşın