Üç Aylar Faaliyet Çalışması

Üç Aylar Faaliyet Çalışması

Efendimiz  buyurdular ki;

اَللّهُمَّ بَارِكْ لَنَا فيِ رَجَبٍ وَ شَعْبَانَ وَ بَلِّغْنَا رَمَضَان

“Ey Allâhʼımız! Receb ve Şâbânʼı mübârek eyle, Ramazanʼa mülâkî eyle/ulaştır.” (Taberânî, Evsat, IV, 189; Beyhakî, Şuab, V, 348. Krş. Ahmed, I, 259)

     MATERYAL HAKKINDA   Üç aylar vesilesiyle hazırlamış olduğum faaliyet çalışması. Birden çok özelliği ve yeniliği bir arada bulunduran farklı ve yeni bir çalışma. Renkli hadis tercümesi, arapça hadis yazma çalışması, öğrendiği hadisi yazarak tekrar etme, üç ayların başlangıcını gösteren takvim ve mandala tarzında desen boyama alanı. faydalı olması temennisiyle… 🙂

     NASIL KULLANILIR  Evvelâ üç aylar hakkında kısaca bilgilendirme yapılır, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlama tarihleri sayfada yer alan takvim üzerinde gösterilir ve çalışmada yer alan hadis-i şerif doğru bir şekilde okunur, anlamı verilir ve okutulur. Sonrasında hadis-i şerifin soluk vaziyette verilen hat üzerinden Allah cc lafzı kırmızı olacak şekilde her bir kelimesi ayrı renkte olmak üzere yazdırılır. Ardından hadisin kelime kelime anlamı gösterilir ve kelimeleri içeren her bir kutucuk arapça lafızla aynı renkte boyanır. Sonrasında aşağıda yer alan kutucuğa öğrenilen hadisin yazılması istenir ve “âmin “kelimesinden sonraki gülen yüz sarı renkte boyanır. Evet işin öğrenme faslı sona erdiğine göre şimdi eğlenme kısmına geçebiliriz. 🙂 İlk olarak orta kısımdaki takvim, sonrasında en solda yer alan desen itina ile boyanır. 

     KAZANIMLAR   Bu çalışma ile; üç aylar hakkında bilgi sahibi olunur, ilgili hadisin Arapça lafzıyla yazımı, anlamı ve hadisin Türkçe metninin yazılması sağlanır. Bunun yanında çalışmada yer alan üç aylar takvimi sayesinde hangi ayın hangi tarihte başladığı öğrenilirken, desen boyama ile motor gücü kabiliyeti geliştirilmiş olur.

     DOSYA BİLGİLERİ   

 Dosya Adı   Üç Aylar Faaliyet Çalışmasıı

 Dosya Boyutu  4,81 MB (5.051.585 bayt)

 Dosya Türü   PDF – RAR

 Ebat/Sayfa   A4 – 1 Sayfa

 ÖNEMLİ  Sitemiz üzerinden indirmiş olduğunuz materyal dosyalarının tamamı winrar veya benzeri bir program ile sıkıştırılmış arşivler halindedir. Bu nedenle indirmiş olduğunuz dosyaları açabilmeniz için bilgisayarınızda ya da mobil cihazlarınızda winrar, winzıp veya benzeri bir programın bulunması gerekmektedir.

                 ŞİFRE   dinimateryal                 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp Bize Ulaşın